Nitril (Nitrile) Muayene Eldiveni - Pudrasız

Doğal kauçuktan üretilen Lateks Muayene Eldivenleri bazı kullananlarda doğal kauçuğun içindeki proteinden dolayı allerjiye (lateks allerjisi) ve/veya diğer rahatsızlıklara sebep olabilir. Bu yüzden sadece doğal kauçuğa (latekse) karşı allerjisi olanlar için değil, lateksin sahip olmadığı bazı başka özellikleri de sağlamak için lateks içermeyen alternatif eldivenler üretilmiştir. Nitril (Nitrile) Muayene Eldivenleri de bu alternatif olarak üretilen eldivenlerdendir.

Bir çeşit suni latekstir. Nitril (Nitrile) Eldivenlerin hammaddesi sentetik bir kopolimer olan akrilonitril-butadiendir ve bileşiminde lateks (dolayısı ile allerjen madde) bulunmamaktadır. Bu yüzden lateks allerjisi olan kullanıcılar için Nitril (Nitrile) Eldivenler ideal bir alternatiftir. Ayrıca pudrasız olması, hem muhtemel pudra allerjisinin engellenmesini hem de kullanım alanında pudranın olmaması tercih edilen yerlerde güvenli bir biçimde kullanılmasını sağlar. Parmak uçlarının tekstürize (hafif pütürlü) olması ise çalışırken dokunma hissini veya hassasiyeti güçlendirir. Nitril (Nitrile) Muayene Eldivenlerinin bunlardan başka 2 tane daha çok önemli özelliği mevcuttur. Birincisi, yırtılma ve delinmelere karşı aynı kalınlıktaki hem lateks (doğal kauçuk) hem de vinil (vinyl) eldivenlere göre 2-3 kat daha dayanıklı olmalarıdır. İkincisi ve daha önemlisi ise geniş bir spektrumdaki kimyasallara karşı dirençli olmalarıdır. Çalışma ortamında değişik kimyasallarla temas etme durumunda olup da lateks veya vinil (vinyl) eldivenleden yeterince memnun kalmayan kullanıcılara önemli bir alternatif sunarlar.

Eldiven Nitril Nitrile Muayene Eldiveni - Pudrasiz
  • Boylar: S (Küçük) - M (Orta) - L (Büyük)

  • Paketleme: 100 Adet / Kutu, 2.000 (veya 1.000) Adet / Koli

  • Diğer: Pudrasız, mavi renkli, parmak uçları tekstürize, kimyasallara karşı dirençli, tek kullanımlık, her iki ele de uyumlu, non-steril (steril değil), sorularınız ve detaylı fiyat listesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.