Naylon Polietilen Kolluk

Kolluklar özellikle gıda üretilen ve diğer hijyen gerektiren yerlerde çalışanların kollarını gıdaya veya üzerinde çalışılan ürüne direkt olarak temasını engelleyerek çalışanların kollarındaki tüylerin ve diğer istenmeyen maddelerin (ter damlacıkları, kir vs) gıdaya veya üzerinde çalışılan ürüne karışmasını önlemiş olurlar. Tek kullanımlık olduklarından aynı zamanda hijyeniktirler.

Nonwoven tela kolluklar çalışırken ellerin ve/veya kolların su veya diğer sıvılarla doğrudan temas halinde olduğu yerlerde sıvı geçirgenlikleri nedeniyle kullanımları sorun yaratabilir. Bu durumda naylon kolluklar oldukça pratik bir alternatif oluştururlar. Hammaddesi polietilen (PE) olan naylon kolluklar temas halinde oldukları sıvı veya sıvı damlacıklarının içeriye geçmesini yani kola temas etmesini engellerler. Naylon kollukları çalışılan ortamlarda kolaylıkla farkedilmesi için beyazdan başka mavi rengi de mevcuttur.

Beyaz Renkli Naylon Polietilen Kolluk

Genelde kullanılan renk beyazdır. Bu kolluklarda hem dirsekte, hem de kol ağzında örme lastik mevcuttur. Kesinlikle dar gelmez veya bol gelerek dirsekten aşağıya kaymaz.

Beyaz Renkli Naylon Polietilen Kolluk
  • Boylar: Standart tek beden (dar veya kısa gelmez)

  • Paketleme: 100 Adet / Poşet, 2.000 (veya 1.000) Adet / Koli

  • Diğer: Tek kullanımlıktır, 100% polietilenden (PE) mamüldür, stoklarımızda her an mevcuttur, sorularınız ve detaylı fiyat listesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mavi Renkli Naylon Polietilen Kolluk

Eğer gıda üretimi veya yapılan işte naylon kolluklar başka ürün ve/veya teçhizat ile yoğun bir şekilde temas halindeyse, yapılan işe göre belli bir kullanım süresinin sonunda yıpranabilirler. Eğer değiştirilmeden kullanılmaya devam edilirse de delinebilir veya parçalanabilirler. Özellikle gıda üretimi yapılan yerlerde kullanılan kolluklar yırtılana ve parçalanana kadar kullanılmaya devam edilir ve dikkatli olunmazsa, bu parçalar üretilen gıdaların içine düşebilir ve karışabilirler. Düşük bir ihtimal de olsa, beyaz renkteki naylon kollukların kopmuş ve gıdaya karışmış parçalarını özellikle süt ürünleri vs sıvı ile çalışılan yerlerde farketmek oldukça zordur. Kopan ve/veya gıdaya karışan naylon kolluk parçalarını kolaylıkla farketmek için müşterilerimize mavi renkli naylon polietilen kolluklarımızı bir alternatif olarak sunuyoruz. Bu kolluklarda da hem dirsekte, hem de kol ağzında örme lastik mevcuttur. Kesinlikle dar gelmez veya bol gelerek dirsekten aşağıya kaymaz.

Mavi Renkli Naylon Polietilen Kolluk

  • Boylar: Standart tek beden (dar veya kısa gelmez)

  • Paketleme: 100 Adet / Poşet, 1.000 Adet / Koli

  • Diğer: Tek kullanımlıktır, 100% polietilenden (PE) mamüldür, özel sipariş üzerine üretilmekte olduğu için her an stoklarımızda olmama ihtimali vardır, sorularınız ve detaylı fiyat listesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.