Nonwoven Tela Kolluk - İnce

Kolluklar özellikle gıda üretilen ve diğer hijyen gerektiren yerlerde çalışanların kollarını gıdaya veya üzerinde çalışılan ürüne direkt olarak temasını engelleyerek çalışanların kollarındaki tüylerin ve diğer istenmeyen maddelerin (ter damlacıkları, kir vs) gıdaya veya üzerinde çalışılan ürüne karışmasını önlemiş olurlar. Tek kullanımlık olduklarından aynı zamanda hijyeniktirler. Nowoven tela kollukların değişik çeşitleri mevcut olsa da hepsinin ortak özelliği 100% polipropilen (PP) dokusuz tela kumaştan üretilmiş olmalarıdır. Bu kumaşın sahip olduğu hava geçirme özelliği sayesinde özellikle sıcak ortamlarda çalışanların kollarında terlemeye yol açmaz.

Yukarıda bahsedilen değişik çeşitlerden bir tanesi de ince kolluklardır. Kullanılan nonwoven kumaşın kalitesi 13 g/m2 civarında olup, tek kullanımlık bonelerdeki kumaşa yakın kalitededir. İnce tela kollukların çalışılan ortamlarda kolaylıkla farkedilmesi için değişik renkleri de mevcuttur.

Beyaz Renkli İnce Kolluk

Genelde kullanılan renk beyazdır. Bu kolluklarda hem dirsekte, hem de kol ağzında örme lastik mevcuttur. Kesinlikle dar gelmez veya bol gelerek dirsekten aşağıya kaymaz.

Beyaz Renkli İnce Kolluk
  • Boylar: Standart tek beden (dar veya kısa gelmez)

  • Paketleme: 100 Adet / Poşet, 1.000 Adet / Koli

  • Diğer: Tek kullanımlıktır, insan sağlığına ve doğaya zararsız 100% polipropilen (PP) tela kumaştan mamüldür, stoklarımızda her an mevcuttur, sorularınız ve detaylı fiyat listesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mavi Renkli İnce Kolluk

Eğer gıda üretimi veya yapılan işte kolluklar başka ürün ve/veya teçhizat ile yoğun bir şekilde temas halindeyse, yapılan işe göre belli bir kullanım süresinin sonunda yıpranabilirler. Eğer değiştirilmeden kullanılmaya devam edilirse de delinebilir veya parçalanabilirler. Özellikle gıda üretimi yapılan yerlerde kullanılan nonwoven tela kolluklar yırtılana ve parçalanana kadar kullanılmaya devam edilir ve dikkatli olunmazsa, bu parçalar üretilen gıdaların içine düşebilir ve karışabilirler. Düşük bir ihtimal de olsa, beyaz renkteki kollukların kopmuş ve gıdaya karışmış parçalarını özellikle süt ürünleri, unlu mamuller vs yerde farketmek oldukça zordur. Kopan ve/veya gıdaya karışan kolluk parçalarını kolaylıkla farketmek için müşterilerimizin tercihine göre mavi ve yeşil renkli nonwoven tela kolluklarımız da mevcuttur. Bu kolluklarda da hem dirsekte, hem de kol ağzında örme lastik mevcuttur. Kesinlikle dar gelmez veya bol gelerek dirsekten aşağıya kaymaz.

Mavi Renkli İnce Kolluk
  • Boylar: Standart tek beden (dar veya kısa gelmez)

  • Paketleme: 100 Adet / Poşet, 1.000 Adet / Koli

  • Diğer: Tek kullanımlıktır, insan sağlığına ve doğaya zararsız 100% polipropilen (PP) tela kumaştan mamüldür, özel sipariş üzerine üretilmekte olduğu için her an stoklarımızda olmama ihtimali vardır, sorularınız ve detaylı fiyat listesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yeşil Renkli İnce Kolluk

Eğer gıda üretimi veya yapılan işte kolluklar başka ürün ve/veya teçhizat ile yoğun bir şekilde temas halindeyse, yapılan işe göre belli bir kullanım süresinin sonunda yıpranabilirler. Eğer değiştirilmeden kullanılmaya devam edilirse de delinebilir veya parçalanabilirler. Özellikle gıda üretimi yapılan yerlerde kullanılan nonwoven tela kolluklar yırtılana ve parçalanana kadar kullanılmaya devam edilir ve dikkatli olunmazsa, bu parçalar üretilen gıdaların içine düşebilir ve karışabilirler. Düşük bir ihtimal de olsa, beyaz renkteki kollukların kopmuş ve gıdaya karışmış parçalarını özellikle süt ürünleri, unlu mamuller vs beyaz rengin hakim olduğu yerlerde farketmek oldukça zordur. Kopan ve/veya gıdaya karışan kolluk parçalarını kolaylıkla farketmek için müşterilerimizin tercihine göre mavi ve yeşil renkli nonwoven tela kolluklarımız da mevcuttur. Bu kolluklarda da hem dirsekte, hem de kol ağzında örme lastik mevcuttur. Kesinlikle dar gelmez veya bol gelerek dirsekten aşağıya kaymaz.

Yeşil Renkli İnce Kolluk
  • Boylar: Standart tek beden (dar veya kısa gelmez)

  • Paketleme: 100 Adet / Poşet, 1.000 Adet / Koli

  • Diğer: Tek kullanımlıktır, insan sağlığına ve doğaya zararsız 100% polipropilen (PP) tela kumaştan mamüldür, özel sipariş üzerine üretilmekte olduğu için her an stoklarımızda olmama ihtimali mevcuttur, sorularınız ve detaylı fiyat listesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.